A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szofttech. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szofttech. Összes bejegyzés megjelenítése

2008. június 17.

BELŐTTEM A GÓÓÓÓLT!!!!

Tisztelt Kollegam,

On a junius 17-i vizsgan dolgozatara 26,5 pontot kapott.
1 hozott pontjat is figyelembe veve
vizsgajegye 2

Udv
LZ

Végre belőttem azt a fránya góóóólt!!!! Bár mondjuk így a lefújás után LZ 5-1-re nyert, de én is nyertem rengeteg tapasztalatot.

2008. május 23.

Vizsgaidőszak

Nem tudom már mikor volt az, amikor írtam arról, hogy tanulok, de igen tanulok. Sok minden történt itt. Lettem laborból, az ötödikből ötös, valamint szabályozástechnikából négyes. Csütörtökön meg az ASP.NET házimra kaptam egy ötöst, így abból a tárgyból is ötös lettem. Most pedig tanulom a szoftver technológiát, amelyre még mindig emlékszem és még mindig olyan szar tanulni, mint anno, de viszont értelme az van, csak éppen nekem nem tetszik ahogyan azt felmérik, mert ott nem éppen arra mennek rá, hogy mit tudok, hanem, hogy mit nem. De most már be kell lőnöm a gólt. Utána már csak egy kis .net lesz, meg egy kis operációs rendszerek. A hálókról pedig nem is beszélve. A végére pedig marad egy kis grafika... vagy nem.

Ami pedig a nyarat illeti? Jó lesz! Nagyon jó!

2008. március 3.

Összefoglalósdi

Kellene valami szépen összeszedett mondatokat ejtenem ebben a bejegyzésben, de szerintem nem fog összejönni. Amikor sok minden jár az agyamban akkor soha nem tudok értelmes mondatokat kibökni.

Továbbra is tanulok, de hol többet, hol kevesebbet. Attól függ, hogy mikor milyen hét van. Jelenlegi héten nem kell semmit csinálnom. Múlt héten volt egy kis szoftech gyakom, ami sikeresen meg is lett, abszolváltam megvan, kicsit vannak még a delegátok között hiányosságaim, de majd pótlom. Akkor volt még szabtech gyakom is, meg előadás. Kezdem érteni, anniyra nem vészes, de azért meg kell majd dolgoznom vele. Grafika továbbra is egy olyan tárgy, amit az életben nem fogok órán megérteni, egyszerűen mindig elolaszom vagy mást csinálnák. A másik ijen tárgy az operációs rendszerek. Semmi. Még érdekes lenne a téma, ha érdekesen mondanák, de nekem valahogyan nem tetszik. Olyan tömör semmilyen, semmi érdekes nincsen benne. Volt első szoftlab5, melyben Oracle-t kellett tudni, amit tudtam is alapok, kb elmondták, hogyan megy a program, azt annyi. Kiosztották feladat és lehetett dolgozni. 72 óra volt az ultimátum:D Megcsináltam:D

Hétvégén természetesen voltam az én egyetlen kis Nomimmal. Valamint vele elmentünk megnézni Gergőt, hogyan is néz kis így már 18 + a tapasztalatok és azt kell mondanom, hogy köszöni szépen jól van, bár kezd egy kicsit hasonlítani a Királyra, bár még csak a haja.

Szórakozásképpen szoktam még dolgozni, jelenleg webfejlesztés, valamint játszani, jelenleg Audiosurf, Eve Online és Max Payne 2, pluszt tesztfázisban van a SWAT 4.

2008. február 14.

ASP.NET

Jaj, meg volt a mai nap is. Egy kis lab5 bevezetp, ahol sok sok oracel, php, mysql, xsql meg minden jó dolog lesz, utána volt Hassannal egy feledhetetlen szoftver technikák óra, ami szoftech címkével fog futni, mert majdnem ugyanaz a rövidítés. Szóval hihetetlen az arc:D Elmondta, hogy kell tervezni, mert ha nem akkor szar kerül ki az amcsi autópályáék bannerjaira:D
Azután lett egy ASP.NET gyakorló kurzus, ahol megsimerkedtem a nyelv rejtelmes drag and drop módszereivel és tetszik, tetszik, de azért nem mindenhol használnám lehet ezt, de tetszik, főleg az, hogy komplett login rendszert be lehet húzni drag and drop:D Na most megyek Swat4 tesztelni.

2008. február 2.

Vége van....

Tegnap véget ért a vizsgaidőszaki megpróbáltatásaim és most már élvezem azt az egy hetet, amit nekem fognak majd szénni regisztrációs hét címén. Sok-sok dolgot el szeretnék ott majd intézni, szóval nem fogok majd unatkozni. De nagyon vártam már azt. Összefoglalót is fogok majd írni erről a félévről, de azt majd csak akkor, ha lesz eredményem a tegnapi vizsgámról.
Ma viszont megyek Nomimmal bálba, ami nagyon jó lesz, remélem.
Tegnap még fednickkel elemeztük meg zsolesszal elmentünk korizni a műjégre, ami a vizsga miatt nem lett olyan hosszú, viszont így is nagyon jó volt.
De most meg kell írnom egy UT3 cikket...

Frissítés: Megtudtam, hogy nem lett meg sajnos a Hálók vizsgám, de még nem tudom pontosan mennyivel, így még lehet tudok egy két pontot reklamálni. Sajnálom, mert innen már nagyon nehéznek kellett volna elrontani a vizsgát, de nekem sajnos sikerült. Ez annak tudható be, hogy már tököm ki volt a tanulsából. Háromszor mentem el arra hülye szoftechre és egyszer sem sikerült, pedig nem nehéz és emiatt már nem is érdekelt semmi, csak hogy már legyen vége. Sajnálom pedig meglehetett volna ez a Hálók...:((

2008. január 24.

Szoftvertechnológia harmadszor is SUXXXX

Hát komolyan mondom ilyen már nincsen. Ekkora egy nagyon kibaszott nagy szívás tágyat még életemben nem tapasztaltam, nem azt mondom, hogy ötösre tudom ezt a tárgyat, de hogy egy kibaszott egyesre tuti nem, hát ilyen nincsen. Akkora máker ez a tárgy hogy az valami kibaszottul idegesítően szar. Vagy emlékszel rá, hogy ezt itt ott olvastad a jegyzetben, hallottad órán, olvastad W3Schoolson, vagy éppen google valamelyik keresése során véletlen elolvastad egy oldalon avyg Wikin. Nem lenne nehéz ez a tárgy és még értelme is van, de akkor hülyeségeket kérdez, hogy már kezdem fejbelőni magamat. És megint baszhatom, de szerencsére nem kell egy évet várnom, hogy letegyem ezt a szart, mert szerencsére aláírás van és köv félévben próbálkozhatok még és itt próbálkozni kell. Pedig már azt hittem meglesz, mert egész jó lett, de kiderült, hogy neeeem, nem lett meg. Fednick kollega aki mondta, hogy esélye sincsen, mert alig írt valamit neki meglett, de hogy hogyan azt ő sem tudja... na majd meglássuk, de azért örülök neki, hogy meglett neki, na meg azt, hogy hogyan...

2008. január 23.

Szoftvertechnológia harmadszor is

Tegnap megvolt a Szoftvertechnológia harmadik vizsgám is. Nem tudom miylen lett, de szerintem van esély, hogy meglesz, de majd kedves LZ kolléga meg fogja nekünk mondani. Most pedig már kezdhetem is a következő vizsgára a tanulást, ami hétfőn lesz. Nem más lesz mint a számítógép hálózatok! Sok sok kedves dia, amit kívülről kell tudni.
Mellette meg természetesen elölről keztdem Half-Life saga, amiben már az episode 2-nél tartok és még mindig azt mondom, hogy fergeteges ez a játék! Valamint természetesen sorozatokat nézegetek, meg pihenek. Meg tremészetesen az én kicsikém is van, akivel tegnap korizni is voltunk, na meg Fednick kolléga is megmutatta, hogy jobban tud nálam korizni, de azért piruettezve elesett mellettem:D

2008. január 18.

Szoftvertechnológia + Pihenés

Na kérem szépen először is másodjára is megbuktam LZ kapudatárgyából a csodálatos Szoftvertechnológia nevezetű tárgyból. Nagyon hasznos a tárgy, azonban feleslegesen baszogatják a diáksereget a hülye zhkkal és vizsgákkal, mert van értelme az egésznek, csak ezek a számonkérések... na nem is mondok semmit...
Szerdán és csütörtökön sikerült egy kedves két napot szívemmel eltölteni Nagymaroson így sikerült kipigennem és elfelejteni LZ hatalmas nagy alakját, de most már sajnos visszajöttem és az alak is. Jól éreztük magunkat, nem csináltunk semmit, csak pihi, nem mentünk sehova, csak pihi, kikapcsolódás.
A végén megemlítem, hogy tessék nézni újra Prison Breaket, na meg jött az új Terminátor sorozat is!

2008. január 13.

Valószínűségszámítás

Igen kérem szépen sikerült végre abszolválnom három félév alatt a csodálatos valószínűségszámítás nevezetű tárgyat a BME iskolában. Angolul sokkal egyszerűbb volt. Most azt mondanátok, hogy ez kicseszés azokkal, akik magyarul vették fel, pedig nem, mert ugyanaz az anyag és ugyanazt tanuljuk, csak éppen sokkal jobb volt a tanár és megtanulható volt. Szóval most örülök:D

Credit counter:
all: 41
successed: 29
pending: 8
failed 4
current study mean: 2.8

2008. január 6.

Szofttech

Ez a tárgy lesz a halálom ezen az egyetemen. Nem neház a tárgy és mégis oly egyszerűen tudnak olyat kérdezeni, amit csak a netes világ kies bugyraiban találsz meg, de ugyanakkor lehet annyira mázlid, hogy pont azt kérdezik, ami neked is kell! Szóval most tanulom ezt a kedves tárgyat, plusz mellette frissítem az algel oldalt, hogy megtudjam az eredményem... remélem meglesz. Na irány az UML 2.1!

2007. november 1.

Szoftvertechnológia ZH

VÉGRE SIKERÜLT BELŐNÖM A KIPATTANÓT, AMIT TAVALY KIHAGYTAM SZOFTTECHBŐL! Aki nem érti annak elmondom, hogy meglett a szofttech ZHm így már mehet vizsgázni, szóval most nagyon nagyon örülök, mert nem kell ezzel fogllakoznom...egy ideig...

2007. szeptember 15.

Összefoglalócska az első hétről...

Na akkor nemis tudom hogyan kezdjem. Vannak király óráim és már látom, hogy faja lesz. Akkor menjünk sorrendben.

Jelek: megbukltam, de most át kellene menni. ZHk 3 lesz méghozzá kedd reggel 7től.

Grafika: na itt megtanulok kirajzolni gyorsan függvényeket, amikkel becsapom majd a kedves gép előtt ülőt. Mi kell hozz: Matek, matek, matek... meg egy kis c++

Szar: azaz számítógép architechtúra. Érdekesnek tűnik, de valószínűleg nem lesz mindig az. Ezen az órán nem aludtam még el.

Adatbázisok: HP (Hewlett Packard) emberke szerint az ő tárgya a legfontosabb... de még sokan mondták ezt, szóval majd érdekes lesz... még nem tanultunk semmit, de már elvette a kedvem tőle...

Kódolástechnika: Ez egy jó tárgynak néz ki, csak hihetetlenül el lehet aludni órán, pedig még az ember is kedves és nem olyan, aki szerint mindenkinek meg kellene buknia ezen a tárgyon...

Hálók: Számítógép hálózatok. Nem tudom, egyelőre érdekes, de az előző féléves bukásarány érdekes... szóval aláírásom lesz, mert azt egy e-learning szoftver segítségével kell otthon megcsinálni és teszteket kitölteni... talán meglesz.

Valszám: Na végre a harmadik valszámon úgy látom, hogy meglesz, mert angolul vettem fel és nem darálja le, hanem szépen elmagyarázza nekünk és illusztrálja is, szóval remélhetőleg meglesz most már...

Szofttech, alias LZ kapufa Szoftvertechnológiája, ami egy hihetetlenül érdekes egy tárgy és tényleg rengeteg jó dolgot elmond nekünk, de akkor is a ZH-n olyanokat kérdez, hogy az valami hihetetlenül nem gondolnád, hogy ez benne lesz a ZHban és ilyeneket kérdez tőled... át kell mennem!

2007. január 26.

Szoftver Technológia vs LZ

2007. január 12.

Szoftver Technológia GyakIV Bukta

Hát sajnos nem lett meg a GYAKIV így szépen vehetem fel majd egy év múlva ezt az szart, hát ilyen nincsen, pedig olyan jól indult és nem is volt olyan nehéz, de akkor is ez egy nagy kamu tárgy amiben csak diagramokat kell rajzolni, pedig érdekes meg minden, de akkor is egy ilyenből megbukni AAAA. Fogadjunk következő évben ennyit sem fogok rá tanulni és meglesz... Na mindegy... Ez van....AAAAAAAAAAAAA.... De akkor is idegesít...

2007. január 9.

Szoftver Technológia GyakIV

Na megvolt ez is. Nem volt annyira vészes mint mondjuk a PZH volt, de azért itt is volt, amiről fingom sem volt, de azért arányokkal sokkal jobban sikerült, de majd kiderül szépen csütörtökön, hogy meglett-e nekem.

2007. január 8.

Szoftver Technológia

Jó Estét Kívánok Kedves Panyi Kolléga! Ön Holnap Délután 13:00 Kezdéssel Szoftver Technológia GyakIV-t Fog Írni.
Mára tanulást befejeztem, holnap reggel lesz még egy kis időm átnézni az elméletet, mert mindig is abból voltak gondjaim, a feladatok mentek többé kevésbé, vagyis azokat is azért nem mentek anniyra, mert nem mindig értettem, mit akar mondani a Tanár Úr, tudom fontos magyarul tudni, hiszen a megrendelő is elmondja hogy mit akar, de tőle meg lehet mégegyszer kérdezni, hogy pontosan mit is akar, ZH közben meg ugye nem lehet kérdezősködni stb. Na mindegy. Idegesítően könnyű már ez a tárgy és nem akarom emiatt a sok barom kérdés miatt bebukni... AAAAA... Szörnyűűűűűűűű!
Mentem inkább játszani!!!!!

Néhány link, hogy mit is tanulunk ebből a tárgyból:
http://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Modeling_Language
http://en.wikipedia.org/wiki/Capability_Maturity_Model
http://en.wikipedia.org/wiki/Jackson_System_Development

BSZ2 bukta

Na ez most nem sikerült, de előző évben is pont ugyanezvolt. Nem sikerült bemenni első körbe, mert valakik jobban tolakodtak, mint mi. Na mindegy, akkor még nézelődtünk. Majd mikor bementem, akkor kihúztam egy annyira nem nehéz tételt, mint múltkor. Szépen írtam minden, már majdnem jelentkezni akartam, amikor egy kedves bácsi (nevet nem írok, mert még google megtalálná és lehet nem tenne az jót nekem) szólított, hogy menjek, mert már letelt időm, na mondom okés. Bácsi szintén előző félévben megbuktatott, mert úgy kérdezett, mintha ő egy kis ötéves lenne és magyarázzam el nekik gráfokat... most is ugyanez volt csak más témakör, na mindegy a lényeg a lényeg nem lett meg. Viszont múltkro meglett következő, mert első szériában voltam... jelentkeztem és meglett... na majd meglátjuk.
Most meg már ideje lenne elkezdeni a Szoftver Technológia tanulást tisztelt kollégák. A boromat már ide készítettem:D

"Az OOP nagyon class dolog." - L.Z.

A munka első 90%-ához kell a pénz első 90%-a és a második 90%-ához a második 90%-a." - L.Z.

"Ezt magyarul úgy fogalmazhatjuk meg szépen, hogy amelyik szteckbe mi lepusoltuk..." - L.Z.

"Ezt akkor is tudniuk kell, ha éjszaka a fejükre lép egy tehén és elröffenti magát, hogy RUP!" - L.Z.

Ja és majdnem elfelejtettem, hogy múltkor mozizás közben láttam az ÁTOK 2 előzetesét. Ugye mindenki emlékszik arra a márciusi esti mozizásra....

2007. január 7.

BSZ2

Na holnap megyek BSZ2# vizsgára. Értem, tudom, de azért vannak olyan részek, amelyeknek a bizonyítását fel kellene még fognom. Ráadásul most hogy ilyen kicsit beteg vagyok még nehezebb tanulni és odakoncentrálni. Na ráadásul az a tudat, hogy ma vagyunk öt hónaposok Nomimmal még rátesz egy kis lapáttal. Na csak sikerül valahogyan túlélnem ezt a három napot. Tudjátok, kedden szofttech gyakiv:D